Moduł Paczki służy do zarządzania paczkami utworzonymi na podstawie transakcji.

W module Paczki zaznacz wcześniej utworzoną paczkę do transakcji i kliknij Popraw (lub wciśnij klawisz Enter).


W oknie paczka zwróć uwagę na rozmiar, w naszym przykładzie został on zdefiniowany jako domyślny w sposobie wysyłki – Przesyłka kurierska (InPost ShipX). W przypadku, gdy wybrana byłaby wysyłka paczkomatem (InPost), w polu Rozmiar dostępne byłyby gabaryty oznaczone literami (A, B, C). Kliknij OK.


W przypadku korzystania z synchronizacji paczek Sello z serwerami firm kurierskich istotny jest status tych paczek (ostatnia kolumna Status), który prezentuje informację o tym, w jakim stanie znajduje się aktualnie paczka w systemie dostawcy.


Teraz przekażesz paczkę do systemu dostawcy aby nadać jej numer nadania. W tym celu kliknij w opcję Wyślij/Odbierz w lewym górnym rogu okna, a następnie Wyślij przy pozycji Dostawcy paczek.


W oknie Wysyłanie paczek do serwisów kurierskich kliknij przycisk 1 PACZKA DO INPOST, aby przekazać paczkę do serwisu. Liczba paczek w nazwie przycisku będzie wskazywać na aktualnie oczekujące paczki w statusie Oczekuje na utworzenie w systemie.


Po chwili status paczki w firmie kurierskiej zostaje zmieniony na Przesyłka utworzona.


Gdy dostawca nada już Twojej paczce numer nadania możesz tę informację odebrać w Sello. Numer nadawany jest zazwyczaj w kilka sekund od utworzenia paczki . Sello odczekuje ten czas, a następnie pobiera i zapisuje numer.

Może się zdarzyć, że numer ten nie zostanie pobrany automatycznie. Należy wówczas ręcznie wywołać pobranie danych. W tym celu kliknij opcję Wyślij/Odbierz w lewym górnym rogu okna, a następnie Odbierz przy pozycji Dostawcy paczek.


Odbieranie statusów paczek można również wykonywać cyklicznie co wybrany czas – patrz Parametry wysyłania i odbierania, zakładka PACZKI.