Przed wysłaniem aukcji do Allegro możesz jeszcze dodatkowo ją sparametryzować korzystając z opcji dostępnych na kolejnych zakładkach.

W zakładce Zdjęcia dostępne są obrazy dodane z kartoteki towaru lub z wybranego wcześniej produktu Allegro, jednak możesz umieścić tu również dodatkowe zdjęcia, które wykorzystasz w opisie aukcji. W celu dodania kolejnego zdjęcia kliknij w przycisk ze znakiem plus lub przeciągnij plik graficzny i upuść go w obszarze okna. Kolejność zdjęć w galerii aukcji zmienisz po prostu je przeciągając. Pamiętaj jednak, że zmiana kolejności zdjęć wpłynie na ich kolejność w opisie oraz, że pierwsze zdjęcie staje się miniaturką w serwisie Allegro.


W zakładce Notatki możesz dodać do aukcji notatkę, w której zapiszesz istotne informacje. Notatki będą widoczne w transakcjach i paczkach wygenerowanych na podstawie aukcji. Dla przykładu wskażemy tu notatkę z przygotowanego wcześniej szablonu. Skorzystamy w tym celu z opcji Dodaj z szablonu. Kliknij w nią i wybierz szablon. Pojawia się okno notatki z jej ustawieniami. Kliknij OK, aby zapisać notatkę w aukcji.


Zakładka Specyficzne pozwala na wprowadzenie szczegółowych parametrów aukcji na podstawie wybranej kategorii Allegro. Korzystając z dostępnych pól, określ specyficzne informacje dotyczące Twojego towaru. Zostaną one przekazane do oferty w Allegro, gdzie zobaczą je klienci. Pola pogrubione oznaczają parametry wymagane, zaś pola niebieskie oznaczają pola produktu Allegro – mogą być one automatycznie wypełnione na podstawie wybranego wcześniej produktu Allegro. W naszym przykładzie, wg kategorii Dom i Ogród > Wyposażenie > Zastawa stołowa > Filiżanki, możemy określić m.in. stan, kolor, liczbę, czy materiał wykonania.


Aukcja jest już prawie gotowa do wysłania.