Jeżeli posiadasz własną domenę, gdzie chcesz umieścić swój e-sklep, możesz dokonać niezbędnych ustawień w Panelu Administracyjnym. Pamiętaj, że do pełnej konfiguracji wymagane jest także wykonanie właściwej parametryzacji usługi u Twojego providera, tj. po stronie panelu służącego do zarządzania domeną. 

Jeżeli chcesz przekierować e-sklep z domeny Pasaz24.pl na inną, pamiętaj o zapewnieniu mu odpowiedniego bezpieczeństwa. Zalecane jest zastosowanie certyfikatu SSL, który zapewni większą wydajność i ochroni stronę przed atakami w sieci sprawiając jednocześnie, że klienci obdarzą Twój e-sklep zaufaniem. Obsługiwanym rozwiązaniem jest usługa Cloudflare, która oferuje darmowy certyfikat SSL dla własnej domeny gwarantujący rozpoznanie witryny przez wyszukiwarki internetowe.

Przedstawimy teraz kroki, jakie należy wykonać, aby przekierować e-sklep na własną domenę, zapewniając mu jednocześnie maksymalne bezpieczeństwo w sieci.

Wprowadź niezbędne informacje do Panelu Administracyjnego. 

W tym celu przejdź do modułu Ustawienia – Własna domena, a następnie kliknij w przycisk Dodaj domenę.W oknie Dodaj domenę wprowadź adres własnej domeny, pod którym docelowo będzie funkcjonował Twój e-sklep. 

Kliknij przycisk Weryfikuj.


Jeśli weryfikacja zakończy się powodzeniem kliknij przycisk Zapisz.


Komunikat informuje Cię o konieczności dokonania niezbędnych ustawień po stronie providera Twojej domeny. Wymaga to uzupełnienia odpowiednich danych (przekierowań) w konfiguracji własnych serwerów DNS. Kliknij przycisk Zamknij.


Po wpisaniu adresu własnej witryny pojawią się informacje, jakie wpisy powinniśmy ustawić u naszego providera domeny (Rekordy DNS) oraz dwa checkbox-y:

  • Wymuś przekierowanie do własnej domeny – spowoduje, że klienci będą zawsze kierowani do adresu Twojej domeny. W naszym przykładzie spowoduje to zawsze wyświetlenie e-sklepu z adresem www.sklepwielobranzowymarkus.pl, niezależnie od tego czy klient wejdzie do niego korzystając z linku www.sklepwielobranzowymarkus.pasaz24.pl czy www.sklepwielobranzowymarkus.pl. Oznacza to stałe wymuszenie przekierowania adresu i wyglądu e-sklepu. Parametr powinien zostać zaznaczony tylko po wykonaniu odpowiedniego przekierowania opisanego w dalszej części tematu.
  • ​Ustaw własną domenę jako preferowaną – spowoduje, że adres Twojej własnej domeny będzie przekazywany do wyszukiwarek internetowych (m.in. Google) i będzie on widniał w wynikach wyszukiwania.

Na ten moment czynności wykonywane po stronie Panelu Administracyjnego są zakończone. Kliknij w przycisk Zapisz znajdujący się w dolnej części okna.