Bezpośrednio  po stworzeniu w Twoim sklepie dostępnych jest 5 stron: strona główna, aktualności, oferta, o nas, kontakt. 

Jeżeli chcesz dodać kolejną stronę przejdź do modułu Edycja treści -> Strony i kliknij w przycisk Nowa strona.


W oknie Dodawanie podstrony podaj nazwę strony np. Promocje. Pole Adres url zostanie uzupełnione automatycznie, ale jeśli chcesz możesz go zmienić. 

Jeśli włączyłeś już wtyczkę SEO (jak to zrobić opisaliśmy tutaj) na ekranie pojawiają się pola Tytuł strony, Meta description oraz Meta keywords, dzięki którym możliwe jest  określenie tytułów, opisów i słów kluczowych dla stron – niezwykle ważnych elementów dla wyszukiwarek. Jeśli nie masz jeszcze włączonej tej wtyczki, zrób to teraz, a potem powróć do tej strony tutoriala. 

Kliknij przycisk Zapisz, aby dodać nową stronę.


Nowa strona Promocje została utworzona. Jeśli nie widać jej na liście, to oznacza, że spis Twoich stron nie mieści się na jednej stronie listy. Do  kolejnych pozycji listy możesz przejść korzystając z nawigacji znajdującej się pod listą.


Aby opublikować stronę należy kliknąć w dostępny przy niej hiperlink Opublikuj. Wtedy w kolumnie „Opublikowana” wartość „NIE” zamieni się na wartość „TAK”


Oczywiście dopóki nie określisz zawartości strony i umieścisz jej w menu klienci nie będą mogli na nią wejść. Jak to zrobić pokażemy Ci w kolejnych krokach tego tutoriala.