W tym kroku wprowadź po kolei wszystkie usługi księgowe, jakie potencjalny klient będzie mógł zarezerwować. W przypadku biura rachunkowego będą to wszelkie usługi księgowe, kadrowe i podatkowe, jakie świadczy firma.

Aby dodać usługę, kliknij Dodaj usługę.


W pierwszym polu wprowadź odpowiednią nazwę. W naszym przykładzie będzie to Konsultacja w sprawach podatkowych. W polu Rodzaj usługi wybierz Godzinowa, a następnie określ czas trwania, cenę usługi oraz stawkę VAT.

Wybierz kolor etykiety usługi – tym kolorem będą oznaczone w terminarzu wszystkie rezerwacje tej usługi.

Na koniec kliknij ZATWIERDŹ.


Jeśli chcesz powiązać płatności online (całościowe lub zaliczkowe) dla tworzonej usługi, koniecznie zaznacz Aktywuj płatność online dla tej usługi.

Dzięki aktywacji płatności online pojawią się dodatkowe opcje do parametryzacji:

  • płatność online za całość,
  • zaliczka online

a dla każdej z opcji 3 możliwości wyboru:

  • wyłączona,
  • opcjonalna – klient będzie miał możliwość wpłacenia zaliczki/całości podczas rezerwacji usługi,
  • wymagana – klient będzie zobowiązany do wpłacenia zaliczki/całości podczas rezerwacji usługi.

Po wyborze opcji zaliczki online określ rodzaj zaliczki. Do wyboru możliwa jest jest stała ustalona wartość lub wartość procentowa.

Warto wspomnieć, że w przypadku wyboru wymaganej płatności online za całość usługi, zostanie automatycznie zablokowana możliwość wyboru zaliczki online.​​

Na koniec kliknij ZATWIERDŹ.


Uwaga! Dalsza konfiguracja związana z płatnościami online odbywa się w ustawieniach aplikacji po zakończeniu kreatora. Aby zobaczyć jak tego dokonać, kliknij w poniższy link:

Zobacz Jak aktywować płatności online przez Przelewy24 w zarezerwuj.pl

Jeśli zależy Ci, aby wśród oferowanych usług znajdowały się również konsultacje on-line, koniecznie zapoznaj się z tutorialami opisującymi integrację z platformami Microsoft Teams oraz Zoom. Dzięki integracji z jedną z wymienionych platform zyskasz możliwość tworzenia spotkań audio i wideo między twoją firmą a rezerwującymi usługi w zarezerwuj.pl. Prócz komunikacji w czasie rzeczywistym otrzymasz również możliwość udostępniania treści.


Po dodaniu wszystkich usług kliknij DALEJ.