W tym kroku wprowadź po kolei wszystkie usługi, jakie klient będzie mógł zarezerwować. W przypadku hotelu będą to rezerwacje różnego rodzaju pokoi i apartamentów.

Aby dodać usługę kliknij Dodaj usługę.


W pierwszym polu wprowadź odpowiednią nazwę. W naszym przykładzie będzie to Rezerwacja pokoju 1-osobowego.

Rodzaj usługi ustaw na Dobowa, a następnie powyżej określ Cenę za dobę oraz stawkę VAT.

Wprowadź Minimalny i Maksymalny czas trwania rezerwacji w dobach. Dzięki temu zdefiniujesz, na jaką maksymalną ilość dni klienci będą mogli rezerwować pokoje w twoim hotelu.

Jeśli planujesz udostępnić klientom możliwość składania wielu rezerwacji jednocześnie (na ten sam zasób), koniecznie zaznacz checkbox Oblicz opłatę końcową na podstawie liczby rezerwacji. Dzięki temu przykładowy koszt pobytu w hotelu zostanie przemnożony przez ilość rezerwacji składanych w danym momencie.

Różne warianty rezerwacji danej usługi ustawisz klikając Dodaj wariant. Dzięki temu możesz przykładowo udostępnić możliwość dostawienia dodatkowego łóżka do pokoju.

Wybierz kolor etykiety usługi – tym kolorem będą oznaczone w terminarzu wszystkie rezerwacje tej usługi.

Na koniec kliknij ZATWIERDŹ.


Jeśli chcesz powiązać płatności online (całościowe lub zaliczkowe) dla tworzonej usługi, koniecznie zaznacz Aktywuj płatność online dla tej usługi.

Dzięki aktywacji płatności online pojawią się dodatkowe opcje do parametryzacji:

  • płatność online za całość,
  • zaliczka online

a dla każdej z opcji 3 możliwości wyboru:

  • wyłączona,
  • opcjonalna – klient będzie miał możliwość wpłacenia zaliczki/całości podczas rezerwacji usługi,
  • wymagana – klient będzie zobowiązany do wpłacenia zaliczki/całości podczas rezerwacji usługi.

Po wyborze opcji zaliczki online określ rodzaj zaliczki. Do wyboru możliwa jest jest stała ustalona wartość lub wartość procentowa.

Zaznaczając znacznik Zaliczka wyliczana na podstawie liczby dni spowoduje przemnożenie wartości zaliczki do zapłaty przez liczbę dni rezerwacji.

Warto wspomnieć, że w przypadku wyboru wymaganej płatności online za całość usługi, zostanie automatycznie zablokowana możliwość wyboru zaliczki online.​​

Na koniec kliknij ZATWIERDŹ.


Uwaga! Dalsza konfiguracja związana z płatnościami online odbywa się w ustawieniach aplikacji po zakończeniu kreatora. Aby zobaczyć jak tego dokonać, kliknij w poniższy link:

Zobacz Jak aktywować płatności online przez Przelewy24 w zarezerwuj.pl

Po dodaniu wszystkich usług kliknij DALEJ.