Dokument do opłacenia szybką płatnością możesz wysłać klientowi mailem. W wiadomości e-mail znajdzie się automatycznie wygenerowany link do płatności, dzięki któremu klient błyskawicznie opłaci fakturę lub zamówienie.  

W celu wysłania dokumentu mailem wybierz fakturę, a następnie kliknij w opcję Drukuj znajdującą się nad listą dokumentów.W oknie wydruku wybierz opcję Wyślij e-mail.Spowoduje to otwarcie okna nowej wiadomości, w której znajduje się dokument w postaci załącznika i co najważniejsze – link do szybkiej płatności online. Wyślij wiadomość. Status opłacenia dokumentu przez klienta sprawdzisz w Subiekcie. 

Uwaga! Jeśli okno nowej wiadomości się nie otwiera lub otwiera się w kliencie poczty, którego nie używasz, proponujemy zapoznać się z tematem e-pomocy Jak skonfigurować domyślnego klienta poczty elektronicznej?.

Przekazanie dokumentu w formie papierowej 

W sytuacji, gdy chcesz przekazać klientowi dokument w formie papierowej, po prostu go wydrukuj. Na fakturze lub w zamówieniu znajdzie się wówczas kod QR, dzięki któremu klient dokona zapłaty korzystając ze smartfona.