Gdy Twoje biuro Rachunkowe pracuje na programach linii InsERT GT, przekazywanie dokumentów do zaksięgowania odbywa się przy pomocy pliku EDI++. Subiekt 123 pozwala z łatwością generować takie pliki z dokumentami. Po wygenerowaniu plik należy przekazać do biura rachunkowego, np. jako załącznik  do wiadomości e-mail.

Aby przekazać do biura rachunkowego dokumenty do zaksięgowania należy przejść do modułu Księgowość znajdującego się w dolnej części listy modułów.


Następnie kliknij w pomarańczową ikonę z plusem (Dodaj).


W polu Rodzaj wybierz Wymiana z GT (off-line, EDI++). Następnie wybierz okres i wskaż miesiąc, z którego chcesz wysłać dokumenty do biura. Możesz podejrzeć dokumenty, które zostaną przekazane – wystarczy w tym celu rozwinąć w sekcję Dokumenty.

Następnie kliknij w przycisk Zapisz znajdujący się w prawym górnym rogu okna aplikacji.


W module Księgowość pojawiła się nowa pozycja – paczka dokumentów do wysyłki.

Aby przekazać plik z dokumentami do biura kliknij w symbol wielokropka na dane pozycji i wybierz opcję Pobierz.


W oknie pomocniczym wybierz Kompresuj, jeśli chcesz spakować paczkę dokument ów i zabezpieczyć ją hasłem. Wprowadź hasło i kliknij Pobierz.


Aplikacja zapisze plik z dokumentami na dysku. W zależności od ustawień przeglądarki, zostaniesz poproszony o wskazanie lokalizacji zapisu, lub plik zostanie zapisany w katalogu Pobrane bieżącego użytkownika systemu Windows.


Zapisany plik należy przesłać teraz do biura rachunkowego, na przykład mailem.

Jeśli skompresowany plik został zabezpieczony hasłem, zadbaj o to, aby pracownik biura otrzymał je w celu rozpakowania pliku EDI++ z dokumentami.


Gotowe! Właśnie przekazałeś swoją pierwszą paczkę dokumentów do biura rachunkowego.