Aby odbierać wysyłane przez klienta skany (zdjęcia) dokumentów w Portalu Biura, należy aktywować usługę Dokumenty.

Aktywacja Portalu Biura wykonywana jest tylko raz w dowolnym podmiocie, który obsługujesz.

Udostępnianie klientom Portalu Biura wykonywane jest natomiast dla każdego klienta z osobna (w jego podmiocie – Rachmistrz lub Rewizor GT).

Kliknij w ikonę PB (Portal Biura) znajdującą się w górnej części okna programu (pasek narzędzi). Następnie wybierz opcję Status licencji usług.W oknie Status licencji usługi kliknij w opcję Aktywuj.W oknie Aktywacja licencji, zapoznaj się z opisem usługi Dokumenty oraz jej regulaminem. Zaakceptuj postanowienia regulaminu, a następnie kliknij w przycisk Aktywuj aplikację.


Program informuje o pomyślnym aktywowaniu aplikacji Dokumenty. Kliknij w przycisk Zamknij.


Od tej pory okno Status licencji usług będzie informowało Cię o ważności usługi Dokumenty oraz wykorzystanym limicie stron.

Pamiętaj, że po aktywacji usługi możesz testować funkcjonalność Dokumentów za darmo przez miesiąc. Usługa demonstracyjna pozwala na przetworzenie maksymalnie 50 stron dokumentów przesłanych przez Portal Biura. Po upłynięciu miesiąca lub osiągnięciu limitu stron, konieczne będzie wykupienie pakietu Dokumentów na kolejny okres. Możesz tego dokonać w swoim Koncie InsERT (zakładka Licencje).Potwierdzenie akceptacji regulaminu usługi Dokumenty wysyłane jest na Twoją skrzynkę e-mail.Informacja o usłudze Dokumenty dostępna jest także w Twoim Koncie InsERT (manu Licencje).

Po kliknięciu w Szczegóły () możesz sprawdzić m.in. status i ważność usługi.

Jeśli chcesz przedłużyć usługę, dokupując pakiet kolejnych stron, kliknij w przycisk Kup teraz.