Konto InsERT biura rachunkowego najłatwiej założyć z poziomu programu. W tym celu uruchom program na dowolnym, zarejestrowanym podmiocie klienta i postępuj zgodnie z krokami opisanymi w tym tutorialu.  

Po wykonaniu tych operacji nowe Konto InsERT jest powiązane z Twoją firmą (biurem rachunkowym). Zostaje także automatycznie podłączone do danego podmiotu klienta.

Przejdź teraz do serwisu Konto InsERT, gdzie zweryfikujesz poprawność powiązania Konta InsERT z biurem rachunkowym i zapoznasz się z informacjami, które się tam znajdują.

W tym celu kliknij w menu Konto InsERT znajdujące się w Pasku Narzędzi programu i wybierz opcję Serwis Konto InsERT.Zostałeś przekierowany do strony https://mojekonto.insert.com.pl. Pamiętaj, że możesz zawsze zalogować się do swojego konta przechodząc właśnie pod ten adres.

W formularzu logowania podaj adres e-mail i hasło do Konta InsERT, następnie kliknij w przycisk Zaloguj się.


W module Moje produkty widzisz wszystkie swoje zarejestrowane licencje wraz ze statusem usług, które są do nich przypisane, jak e-Abonament czy Telekonsultant. Możesz też błyskawicznie przedłużyć abonament klikając z przycisk KUP ABONAMENT.

Kliknij w przycisk przy danej pozycji, aby sprawdzić ważne informacje dotyczące danej licencji/usługi.


Szczegóły licencji zawierają istotne dane dotyczące licencji biurowej na dany program. Znajduje się tu data rejestracji, numer licencji oraz limit dotyczący ilości obsługiwanych podmiotów. Sekcja Abonamenty prezentuje statusy i daty wygaśnięcia usług e-Abonament i Telekonsultant. Przycisk Kup teraz pozwala zakupić lub przedłużyć abonament dla danego programu.Po zweryfikowaniu poprawności powiązania Konta InsERT z biurem rachunkowym i zapoznaniu się z informacjami zawartymi w serwisie Konto InsERT możesz już korzystać z dodatkowych udogodnień, jakie niesie ze sobą podłączenie Konta InsERT w podmiocie klienta.

Poniżej znajdują się linki do osobnych tutoriali, w których krok po kroku zaprezentowaliśmy:

Jak uruchomić Portal Biura dla InsERT GT

Jak udostępnić klientowi Subiekta 123 dla InsERT GT

Jak aktywować i wysyłać SMSy z programów InsERT GT