W poniższym przykładzie przedstawiamy proces rezerwacji i płatności zaliczki na poczet pobytu w hotelu „Słoneczne Zacisze” wykorzystując formularz zamieszczony na stronie www. Warto wspomnieć, że stworzenie formularza rezerwacji i wygenerowanie skryptu do przeklejenia na stronę www odnajdziesz w menu Ustawienia -> sekcja Formularz na WWW -> Widgety (zobacz jak dodać i skonfigurować formularz rezerwacji w aplikacji zarezerwuj.pl).

Rezerwacja dotyczy Apartamentu 2-osobowego w dniach od 14.08.2021 do 21.08.2021.

W celu rozpoczęcia procesu rezerwacji, klient powinien wcześniej odnaleźć na stronie WWW, udostępniony przez Ciebie formularz rezerwacji. W przedstawianym przykładzie chodzi o menu Rezerwacja pobytu.

Na stronie z zamieszczonym widgetem należy wskazać wybrany pokój/apartament klikając w przycisk ZAREZERWUJ.
Nazwa przycisku może się różnić w zależności od ustawień widgetu.
Warto wspomnieć, że ten widok może przyjąć graficzną postać terminarza, w zależności od tego jak zostanie wyedytowany widget.


Następną czynnością do wykonania jest wybór terminu pobytu. W kalendarzu należy wybrać okres, którego ma dotyczyć rezerwacja pokoju/apartamentu. W przedstawianym przykładzie jest to 8 dni zaczynając od 14 sierpnia 2021. Data końcowa to 21 sierpień 2021.

Daty podświetlone na czerwono oznaczają brak dostępu wybranego pokoju/apartamentu w danym okresie.

Po wskazaniu prawidłowego terminu klikamy ZAREZERWUJ.


W następnym kroku klient zostanie poproszony o uzupełnienie danych osobowych takich jak Imię, Nazwisko, Telefon oraz E-mail. W pozycji Pole dodatkowe istnieje możliwość pozostawienia dodatkowej informacji dla firmy.

Widoczne jest również podsumowanie dotychczasowych kroków rezerwacji uczestnictwa w wybranym wydarzeniu, kwota zamówienia oraz kwota wymaganej zaliczki.

Aby zakończyć proces rezerwacji apartamentu w hotelu należy kliknąć ZAREZERWUJ.


Aby dokończyć rezerwację, klient zostanie poproszony o opłacenie całości zamówienia lub wpłacenia wymaganej zaliczki. W przedstawianym przykładzie wybieramy ZAPŁAĆ ZALICZKĘ.


Następnie klient zostanie przekierowany do portalu Przelewy24. Z tego poziomu będzie mógł dokończyć proces opłacenia zaliczki.


O prawidłowej realizacji płatności klient zostanie poinformowany w kolejnym komunikacie. Aby przejść do podsumowania należy kliknąć DALEJ.


Na koniec klient otrzyma komunikat świadczący o przyjęciu złożenia rezerwacji. Z tego miejsca istnieje również możliwość rezerwacji uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu. Wystarczy kliknąć DOKONAJ KOLEJNEJ REZERWACJI.


O potwierdzeniu rezerwacji klient zostanie również poinformowany drogą mailową.


W odrębnej wiadomości e-mail klient zostanie również poinformowany o możliwości opłacenia online całego zamówienia.