Proces dodawania i konfiguracji formularza rezerwacji wizyt wykonywany jest w aplikacji zarezerwuj.pl. Zatem pierwszym krokiem po zalogowaniu do aplikacji Lekarz PLUS jest przelogowanie. Kliknij w menu widoczne w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz aplikację zarezerwuj.pl.


Po zalogowaniu do aplikacji zarezerwuj.pl przejdź do modułu Ustawienia.


Kliknij w opcję Widgety, znajdującą się w sekcji Formularz na WWW.


Kliknij Dodaj widget.


W oknie dodawania widgetu formularza rezerwacji, na zakładce Ogólne wprowadź nazwę widgetu. W przedstawianym przykładzie jest to Zarezerwuj wizytę lekarską.

Następnie ustaw kolejność przebiegu rezerwacji wizyty. Wybierz, czy pacjent zainteresowany rezerwacją będzie wybierał najpierw usługę, czy zasób (lekarza).

Jeśli ceny usług świadczonych przez placówkę mają być ukryte, kliknij Ukryj ceny usług. Możesz również ukryć ewentualny czas trwania usługi oraz filtry na widoku terminów.

W sekcji Nagłówek widgetu możesz zdecydować czy nagłówkiem formularza rezerwacji będzie nazwa publiczna twojej placówki czy ręcznie wprowadzona przez Ciebie nazwa. Możliwość wprowadzenia własnej nazwy pojawi się po odznaczeniu opcji Zastosuj nazwę publiczną firmy. Dodatkowo możesz zdecydować jaką treść przyjmie nagłówek wyboru usługi.

Sekcja Wystawianie dokumentów sprzedaży widoczna będzie jedynie dla użytkowników z aktywną integracją aplikacji zarezerwuj.pl z programem handlowym Subiekt GT lub Navireo ERP. W tym miejscu możesz zdecydować na jakie dokumenty handlowe będą mogli decydować się twoi pacjenci podczas rezerwowania wizyt.

W sekcji Widoki na formularzu podejmij decyzję jakie usługi i zasoby (lekarze) przypisane do terminarza (gabinetu) mają być widoczne na formularzu rezerwacji. Możesz również zdecydować, aby w formularzu rezerwacji pomijany był wybór zasobu, jeśli do umawianej usługi przypisany jest tylko jeden zasób. Analogicznie istnieje również możliwość pominięcia wyboru usługi jeśli do umawianego zasobu przypisana jest tylko jedna usługa.

Następnie przejdź na zakładkę Klienci.


W zakładce Klienci zdecyduj jakiego rodzaju klienci (pcjenci) będą mogli korzystać z formularza rezerwacji oraz jakie pola będą konieczne do wypełnienia podczas składania rezerwacji. W standardzie parametry przenoszone są z globalnych ustawień zarezerwuj.pl dostępnych z poziomu menu Ustawienia -> Klienci. Jeśli chcesz aby omawiane ustawienia były indywidualne dla tworzonego formularza, odznacz opcję Zastosuj ustawienia globalne i wprowadź zmiany. Pamiętaj, że wyłączenie ustawień globalnych pozwala jedynie na zaznaczenie widoczności i wymagalności dodatkowych pól, które globalnie nie są aktywowane. Nie ma możliwości wyłączenia widoczności czy wymagalności pól, które są przypisane globalnie.

Następnie przejdź do zakładki Wygląd.


W sekcji Wygląd widgetu możesz dostosować Kolor główny. Odpowiada on za kolor niektórych elementów występujących w formularzu rezerwacji (np kolor podświetlenia dat w kalendarzu).

Jeśli chciałbyś zmienić kolor tła, tekstu, tła nagłówka tabeli i pól zablokowanych, obramowań i etykiet oraz wyróżnienia, wystarczy, że zaznaczysz checkbox Niestandardowa kolorystyka.

W sekcji Wygląd przycisku możesz dostosować treść, kształt i kolorystykę przycisku rezerwacji, który będzie wyświetlał się w Twoim formularzu rezerwacji wizyt. Wprowadzone zmiany zaobserwujesz poniżej w Podglądzie widgetu rezerwacji (nazwy usług w podglądzie są przykładowe).

Po uzupełnieniu niezbędnych informacji kliknij ZAPISZ.