Jeśli twoje konto w serwisie Przelewy24 jest już aktywne, możesz przejść do konfiguracji płatności w programie.

Niezbędne dane do integracji odnajdziesz w sekcji Dane API i konfiguracja znajdującej się w ustawieniach konta.


W Subiekcie nexo w wyszukiwarce znajdującej się w lewym górnym rogu programu, ponownie zacznij wpisywać frazę Formy płatności, a następnie wybierz odnaleziony parametr o tej nazwie.


Znajdując się w parametrach form płatności kliknij przycisk Dodaj. W ten sposób rozpoczniesz dodawanie nowej formy płatności.


W oknie Forma płatności w polu Nazwa wpisz Płatność Przelewy24 a w polu Typ płatności wybierz wartość Szybka płatność.

Pojawi się sekcja Dostawca szybkiej płatności. Wybierz Przelewy 24.

Teraz wpisz w pola Id sprzedawcy, Klucz API i CRC dane otrzymane od operatora serwisu Przelewy24.pl. Kolejno kliknij przycisk Testuj połączenie – wykonanie tej czynności jest konieczne do zapisania nowej formy płatności.

Możesz też ustawić automatyczne pobieranie płatności co pewien czas, określony w godzinach i/lub minutach. W przeciwnym razie statusy płatności będą pobierane na życzenie.

Pole Podmiot cesyjny domyślnie uzupełnia się danymi firmy PayPro operatora serwisu Przelewy24.pl. Pozostaw je bez zmian. Na dane tego podmiotu będą w programie generowane zapłacone przez Twoich kontrahentów płatności, wynikające z dokumentów.

W polu Rachunek bankowy wybierz z listy numer rachunku bankowego, który pojawi się na wydruku faktury. Uzupełnienie tego pola pozwoli klientowi opłacić fakturę na odpowiedni rachunek, jeśli z jakichś przyczyn nie będzie on mógł skorzystać z płatności Przelewy24.pl.

Pole Raty pozostaw bez zmian.