Użytkownik z uprawnieniami do weryfikacji otrzymuje dostęp do wszystkich dokumentów, które zostały wysłane przez pracowników firmy. Trafiają one do modułu Do weryfikacji.

W celu podejrzenia i rozpoczęcia analizy wybranego dokumentu, wystarczy kliknąć w wybrany plik.

Warto wspomnieć, że istnieje możliwość wykonania operacji zbiorczych na dokumentach bez podglądu. Wystarczy zaznaczyć je na liście a możliwe operacje wyświetlą się tuż nad tabelą.


Po wejściu w dostarczony dokument, do wyboru pojawią się dwie główne akcje. Można taki dokument zaakceptować i automatycznie wysłać do programu lub odrzucić, co jest jednoznaczne z usunięciem.

Dodatkowo istnieje możliwość usunięcia jednego z plików, w przypadku gdy osoba weryfikująca stwierdzi, że dany dokument nie powinien znaleźć się w tym miejscu. Można również dodać kolejny plik do zbioru za pomocą opcji Dodaj plik.

Sekcja Aktywność, jest pomocnym narzędziem dzięki któremu osoba weryfikująca ma wgląd w pełną historię akcji wykonanych na dokumencie.


Przed ostateczną akceptacją i wysyłką dokumentu do księgowości, użytkownik otrzymuje możliwość wprowadzenia dodatkowego komentarza dla odbiorcy dokumentu w programie księgowym.


Zaakceptowane dokumentu znajdują się w module W księgowości.


W sekcji Kosz wyświetlają się wszystkie odrzucone (a co za tym idzie usunięte) przez użytkownika pliki. Pozostaną one w tym miejscu dopóki użytkownik nie zdecyduje się na ich przywrócenie lub usunięcie z kosza.

Warto również wspomnieć, że zawartość kosza czyszczona jest automatycznie wraz z zmianą trybu pracy w aplikacji Dokumenty Firmy.