Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji zostaniesz poproszony o skonfigurowanie ustawień pracy z dokumentami w Twojej firmie. W tym celu kliknij Rozpocznij konfigurację.


Aplikacja udostępnia różne ustawienia pracy z dokumentami. Wybierz jeden z proponowanych trybów pracy a następnie kliknij Zapisz i przejdź dalej.

Pierwszy schemat pracy, czyli automatyczne wysyłanie dokumentów do programu księgowego służy do bezpośredniego przesyłania dokumentów do programu księgowego, w formie plików PDF czy zdjęć, przez pracowników lub współpracowników firmy. Jest to najprostszy sposób pracy z dokumentami, polegający na zdalnym dostarczaniu załączników do księgowości oraz automatycznym odczytywaniem treści przesłanych dokumentów.

Kolejny schemat pracy, czyli akceptacja dokumentów przed wysłaniem do programu księgowego sprawdzi się idealnie, jeżeli przedsiębiorstwu zależy na błyskawicznym dostarczaniu dokumentów do księgowości, ale pojawia się konieczność weryfikacji dokumentów przed przesłaniem ich do programu księgowego.

Ostatni schemat pracy, czyli obieg dokumentów polecany jest firmom, w których zwykła weryfikacja dokumentów przed ich wysłaniem do programów księgowych jest niewystarczająca. Dokumenty przechodzą przez ręce kilku osób, zanim zostaną przekazane do księgowości.

Warto zaznaczyć, że wybrany teraz schemat pracy będziesz mógł zmienić w przyszłości w ustawieniach aplikacji.